K-TEAM


Věděli jste, že uhlíkové tkaniny se podílejí i na úspěších českých sportovců? Fiberpreg CZ a.s, přední český výrobce uhlíkové tkaniny a hybridních tkanin, dodává našim reprezentantům špičkové vybavení. Uhlíková tkanina je například základním materiálem pro lodě kajakáře Richarda Hály.

Richard Hála
kajakář- mistr Evropy a mistr světa

Společnost Fiberpreg CZ a.s. podporuje Richarda Hálu, mistra Evropy a mistra světa v kanoistice. Jezdí na lodích, které jsou vyrobeny z uhlíkové tkaniny Kordcarbon a úspěšně testuje kvalitu tohoto materiálu. 

K-tým - Richard Hála

Richard Hála se narodil v roce 1992 a kanoistice se věnuje už od svých 9 let, kdy se stal členem Sportovního klubu kanoistiky ve Veselí nad Moravou. Po mnoha úspěších na republikových mistrovstvích ve slalomu a sjezdu na divoké vodě byl v roce 2008 zařazen do juniorské reprezentace ČR na mistrovství Evropy v Itálii. Zde vybojoval 2. místo ve sprintu a o dva roky později se stal juniorským mistrem Evropy ve své kategorii kajak – muži v Srbsku. Další úspěchy následovaly po zařazení do seniorského reprezentačního družstva ČR, kdy na mistrovství Evropy získal 3. místo ve sprintu a zlato v závodu týmů. Měsíc poté, ve stejné kategorii, vybojoval titul mistra světa na slalomové trati v Německu. Další zlatou medaili v závodu sprintových hlídek vyhrál se svými kolegy v roce 2013 na mistrovství světa ve slovinském Solkanu.


TU Brno Racing
konstrukční studentský tým

Konstrukční studentský tým TU Brno Racing (Technical University Brno Racing) působící pod záštitou Vysokého učení technického v Brně se účastní projektu Formule Student (FS), což je evropská odnož původně americké Formula SAE.

K-TEAM_Kordcarbon_Racing.png

Tato soutěž byla založena v roce 1981 a vznikla s účelem lépe připravit studenty pro praxi. Koncept je založen na fungování fiktivní firmy, která má za cíl vývoj malého jednomístného vozu formulového typu pro víkendového závodníka.
Každoročně týmy FS musí navrhnout nový vůz, vyrobit jeho prototyp, testovat, analyzovat náklady a připravit marketingový plán. V neposlední řadě jednotlivé týmy se svými prototypy soutěží na světoznámých okruzích. Do tohoto projektu je zapojeno pres 600 univerzitních týmu z celého světa.

Od začátku projektu v roce 2010 tým TU Brno Racing sestavil 4 závodní monoposty s označením Dragon 1, 2, 3 a 4, s nimiž se zúčastnil 10 závodů, mimo jiné i na světoznámých okruzích Silverstone (UK) či Hockenheimring (DE). S vozem Dragonem 4 se tým zařadil mezi širší světovou špičku. Důkazem je 11. místo v konstrukční prezentaci vozu na soutěži Formula Student Germany, nebo 5. místo z vytrvalostního závodu (Endurance) na Formula Student Hungary. V současné době se aktivně pracuje na formuli Dragon 5, na kterém budou použity produkty KORDCARBON.

Logo Fiberpreg
Logo Kordcarbon
infolinka: +420 724 763 706
Logo Facebook