Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

PROJEKTY


Věděli jste, že uhlíkové tkaniny se podílejí i na úspěších českých sportovců? Kordcarbon a.s., přední český výrobce uhlíkové tkaniny a hybridních tkanin, dodává našim reprezentantům špičkové vybavení. Uhlíková tkanina je například základním materiálem pro lodě kajakáře Richarda Hály.

TU Brno Racing
konstrukční studentský tým

Konstrukční studentský tým TU Brno Racing (Technical University Brno Racing) působící pod záštitou Vysokého učení technického v Brně se účastní globálního projektu Formula Student (FS), což je evropská odnož původně americké Formula SAE.

TU Brno Racing

Tato soutěž byla založena v roce 1981 a vznikla s účelem lépe připravit studenty pro praxi. Koncept je založen na fungování fiktivní firmy, která má za cíl vývoj malého jednomístného vozu formulového typu pro víkendového závodníka. Každoročně týmy FS musí navrhnout nový vůz, vyrobit jeho prototyp, testovat, analyzovat náklady a připravit marketingový plán. V neposlední řadě jednotlivé týmy se svými prototypy soutěží na světoznámých okruzích. Do tohoto projektu je zapojeno přes 600 univerzitních týmu z celého světa, účast na projektu je tedy prestižní záležitost.

Od začátku projektu v roce 2010 tým TU Brno Racing sestavil 7 závodních monopostů s označením Dragon 1 až 7, s nimiž se zúčastnil závodů po Evropě, mimo jiné i na světoznámých okruzích Silverstone (UK) či Hockenheimring (DE). S vozem Dragonem 7 se tým zařadil mezi světovou špičku, kdy k 10. 10. 2017 je na 5. místě ve světovém žebříčku. V roce 2017 tým suveréně ovládnul závod Formula Student Czech, získal skvělá umístění na závodech v Maďarsku. Jako jediný český tým se již druhým rokem probojoval na nejprestižnejší závod Formula Student Germany, kde celkově obsadil skvělé 6. místo. Letošní sezónu tým zakončil závody v Rusku, kde se účastnil pouze statických disciplín. Z těchto závodů si tým odvezl dvě první místa a jedno místo druhé. V současné době probíhá vývoj monopostu Dragon 8, na jehož výrobu budou použity produkty KORDCARBON.